Inspirujemy


Miłosierdzie na granicy czy granice miłosierdzia?
W ramach TKD odbyło się spotkanie z dr Moniką Białkowską, doktor teologii katolickiej, dziennikarką „Przewodnika Katolickiego”, autorką książek i osobą, która z uchodźcami spotyka się twarzą w twarz.
więcej
Dajemy naszym dzieciom coraz więcej tego, czego chcą, a nie tego, czego potrzebują.
„Poczucie własnej wartości u dziecka jest najskuteczniejszym środkiem immunologicznym wobec wszystkiego, czego obawiają się rodzice: problemów w szkole, seksu, prochów i rock and rolla. To najlepsze, co można dziecku dać.” Jesper Juul
więcej
Jak budować takie przekonanie o własnej wartości, które pozwala na życie bez zasługiwania?
To przekonanie o własnej niewystarczalności i niedopasowaniu sprawia, że chowamy się pod kołdrą, w relacjach nie ujawniamy swoich prawdziwych emocji, nie mówimy prawdy, ubieramy coraz to nowsze piórka i maski, byle nie pokazać swojej wrażliwości.
więcej
Jak czuje się moje dziecko?
Wyniki badań prowadzonych przez interdyscyplinarny zespół pod kierunkiem prof. J. Kurzępy na przełomie roku 2020 i 2021, ukazują iż ponad 70 proc. dzieci i młodzieży przyznaje, że w czasie pandemii ich rodziny zdały egzamin. To pokazuje, że nasze rodziny są przestrzenią wybitnie chroniącą dzieci i dającą im poczucie stabilności, bezpieczeństwa, a także spokoju.
więcej
Porozumienie bez przemocy a konflikty
Konflikty są nieodłączną częścią naszego życia. Wydarzają się we wszystkich społecznościach, w których funkcjonujemy: domowych, szkolnych, zawodowych czy sąsiedzkich. Doświadczamy ich regularnie jako bezpośredni uczestnicy i świadkowie. Jednocześnie, kiedy podczas warsztatów pytam uczestniczki i uczestników o ich stosunek do konfliktów, zazwyczaj słyszę: „nie lubię”, „unikam”, „chciałabym, żeby ich nie było”. A gdyby tak inaczej podejść do konfliktu?
więcej
Mikro Kręgi – czyli jak usłyszeć się, kiedy jest trudno?
Mikro Kręgi, czyli sposób na konflikty oparty na dialogu i braniu pod uwagę perspektywy drugiej strony. Jak to wygląda w praktyce? O rym w dalszej części artykułu.
więcej
Czy jesteśmy empatyczni?
Jak być empatycznym? Jakie narzędzia nam w tym pomogą? Możesz je poznać na bezpłatnej konferencji online już 22.11.2021, godz 18.00-20.00
więcej
Czy wiesz, czego chce Twoje dziecko?
Czym jest intuicyjne rodzicielstwo? Co się stanie, jeśli bardziej zaufasz sobie jako rodzicowi niż innym?
więcej
Uczenie się rodzicielstwa, macierzyństwa. Czy pisałaś się na to?
Jak zacząć? Możesz przyjść na warsztat, pt. „Macierzyństwo bez lukru”. To będzie czas dla tych z nas, które mają dosyć, są zmęczone, chcą „coś zmienić” ale nie wiedzą jak.
więcej
Pozytywna Dyscyplina, czyli o poczuciu więzi i szacunku
Nawiąż relację, zanim naprawisz sytuację... Jak to zrobić? Praktyczne wskazówki znajdziesz w artykule prekursorki i trenerki Pozytywnej Dyscypliny, Sylwii Anderson - Hanney
więcej
Jak dyscyplina - to tylko pozytywna...
Wielu nauczycieli przychodzących na warsztaty tej właśnie metody, zaciera ręce z nadzieją, że wreszcie nauczą się „dyscyplinować” dzieci w przedszkolu. Czy rzeczywiście o to chodzi w Pozytywnej Dyscyplinie?
więcej
Kiedy w rodzicu rośnie złość i bezradność...
Frustracja rodzicielska... Słyszałaś/eś o niej? Doświadczyłaś/eś jej? Na samą myśl o niej chcesz uciekać, jak najdalej? My mamy dla Ciebie inne rozwiązania w artykule Ani Moszko - Wawer
więcej
Ja mówię, a dziecko nie słucha! Na ratunek rodzicom i nauczycielom, czyli trochę o Pozytywnej Dyscyplinie
Dobre wychowanie dziecka poznajemy nie po tym, jak ono się zachowuje, ale po tym, jak rodzic reaguje w kryzysowych i trudnych chwilach.
więcej
Jak wychowywać dzieci na pewnych siebie dorosłych?
Wychowanie dziecka to prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakich człowiek może podjąć się w swoim życiu.
więcej
Jak merytorycznie przekonywać innych?
Co zrobić, by umiejętnie i kulturalnie przekonywać innych do naszych racji?
więcej
4 kroki do efektywnej komunikacji
Wszyscy się komunikujemy... Lepiej, gorzej ale to robimy. I właśnie o tę JAKOŚĆ wszystko się rozbija. Jeśli chcesz jak zadbać o jakość rozmowy zapraszam do lektury artykułu.
więcej- 1
- 2