Widzisz wartość w tym, co robimy? Wesprzyj nas dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite.

Inspirujemy

Uczenie się rodzicielstwa, macierzyństwa. Czy pisałaś się na to?

Uczenie się rodzicielstwa, macierzyństwa. Czy pisałaś się na to?
21 września 2021
Inspirujemy

Uczenie się rodzicielstwa, macierzyństwa. Czy pisałaś się na to?


 
Uczenie się rodzicielstwa, macierzyństwa. Czy pisałaś się na to?

 


Tyle miesięcy „jedziesz na autopilocie”... Poradniki podają Ci na tacy idealny wizerunek macierzyństwa... Masz mętlik w głowie...
W rodzinie słyszysz różne historie o tym „jak było kiedyś” i powoli zatapiasz się w oczekiwaniach innych wobec swojego macierzyństwa.

A ono jest TWOJE. Nadal!  Chociaż już wielokrotnie straciłaś poczucie tego, że masz tę moc, wciąż trzymasz stery. Stery Twojego macierzyństwa.
Tymczasem jesteś wystarczająco dobra. Po prostu.


Jeśli dzisiaj czujesz, że to co dzisiaj dzieje się w Twoich relacjach z dzieckiem/dziećmi/bliskimi jest dla Ciebie trudne to chciałabym zachęcić Cię do refleksji.
Jeżeli czujesz, że „masz dosyć” to masz wybór, możesz schować to uczucie „do szuflady”,  albo zobaczyć, uszanować, przytulić i podjąć decyzję, co dalej chcesz z tym zrobić.

Jesper Juul pisał, że bycie w relacji jest źródłem rozwoju, który „umożliwia stopniowe stawanie się takim człowiekiem, jakim naprawdę się jest i rozwinięcie w sobie całkowitej odpowiedzialności za siebie”. Zachęca do autentyczności, która jest warunkiem prawdziwej obecności w relacji. Innymi słowy daje nadzieję, że mamy szansę wykorzystać cały swój potencjał jako osoby, w działaniach które podejmujemy tak jak potrafimy, jak czujemy.


Każdy z nas marzy o dobrych, wzmacniających relacjach. Często jednak nasze oczekiwania są oparte o myślenie życzeniowe, za oczekiwaniami nie podąża żaden sposób działania.
A przecież nie ma sposobu na wygranie meczu podczas gotowania obiadu, potrzebna jest realna obecność i zaangażowanie. Bardzo podobnie jest z kontaktem z samą sobą- bez tego procesu niezwykle trudno będzie nam wesprzeć siebie i jednocześnie wesprzeć dziecko we wspólnym podążaniu w kierunku głębokiej relacji.
Odpowiedzią może być właśnie obecność i autentyczność. 

Jak zacząć? Możesz przyjść na warsztat, pt. „Macierzyństwo bez lukru”. To będzie czas dla tych z nas, które mają dosyć, są zmęczone, chcą „coś zmienić” ale nie wiedzą jak.

 

 

Spróbuję! A co mi szkodzi?!

Nie dostaniesz złotej recepty na wychowanie i budowanie relacji, nie posiadam jej. W swoim macierzyństwie wciąż szukam swojej drogi. Chętnie podzielę się jednak tym, co sprawdza się na drogach mojego macierzyństwa.

 

Warsztaty poprowadzi Iwona Wróbel-Przebięda psycholog, pedagog, terapeutka środowiskowa. Jest absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz psychologii klinicznej na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University, obecnie w trakcie całościowego kursu z terapii środowiskowej dzieci i młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
Od 11 lat pracuje z rodzinami edukując, wzmacniając kompetencje rodzicielskie i wspierając w sytuacjach kryzysowych. Towarzyszy rodzicom i nauczycielom  w pogłębianiu wiedzy o rozwoju ich podopiecznych oraz poszukiwaniu sposobów skutecznej komunikacji opartej o wzajemny szacunek. Pracuje również świadcząc pomoc psychologiczną w okresie okołoporodowym. Jako terapeuta środowiskowy udziela pomocy psychologicznej dzieciom i  młodzieży.
Założycielka Stowarzyszenia „Mamy Tarnów, autorka projektów psychoedukacyjnych.

 Zapisy na warsztaty tutaj: https://tiny.pl/97d6q

 

                                                                                                          

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności