Widzisz wartość w tym, co robimy? Wesprzyj nas dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite.

Tarnowska Liga Debatancka

Tarnowska Liga Debatancka

Tarnowska Liga Debatancka to wydarzenie edukacyjne, związane ze wzmacnianiem świadomości społecznej, aktywności obywatelskiej i budowaniem nowej kultury wypowiedzi wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa. W tym celu używane jest narzędzie debatowania w stylu oksfordzkim. W szkołach uczestniczących w projekcie powołane zostały, obok reprezentacji sportowych, reprezentacje debatanckie. Pojedynkują się między sobą na argumenty, dyskutując na tematy społeczne, gospodarcze, historyczne, kulturalne itp. Walka toczy się o Mistrzostwo Tarnowskiej Ligi Debatanckiej na przełomie kolejnych sezonów. Mottem całego przedsięwzięcia jest cytat z Franka A. Clarka „Znajdujemy spokój wśród tych, co się z nami zgadzają, ale rozwijamy się pośród tych, którzy mają odmienne poglądy.” Na przestrzeni 7 lat działania Ligi, dwie szkoły w niej uczestniczące zdobyły tytuł Mistrza Polski Debat Oksfordzkich rozgrywających się w Poznaniu: II LO Tarnów (2013 r.) i III LO Tarnów (2019 r.). Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie. Od dwóch lat miejscem, w którym odbywają się debatanckie pojedynki jest Fundacja Alegoria. Koordynatorem projektu jest Marcin Lewandowski – prezes Fundacji Alegoria

więcej
06 / 2024
07 / 2024
08 / 2024
09 / 2024
10 / 2024
11 / 2024
12 / 2024
01 / 2025
02 / 2025
03 / 2025
04 / 2025
05 / 2025
06 / 2025

Tarnowska Liga Debatancka


Od września 2012 roku funkcjonuje w Tarnowie „Tarnowska Liga Debatancka”. Jest to wydarzenie edukacyjne, związane ze wzmacnianiem świadomości społecznej, aktywności obywatelskiej i budowaniem nowej kultury wypowiedzi wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa. W tym celu używane jest narzędzie debatowania w stylu oksfordzkim. W szkołach uczestniczących w projekcie powołane zostały, obok reprezentacji sportowych, reprezentacje debatanckie. Szkoły uczestniczące w projekcie, pojedynkują się między sobą na argumenty, dyskutując na tematy społeczne, gospodarcze, historyczne, kulturalne itp. Walka toczy się o Mistrzostwo Tarnowskiej Ligi Debatanckiej na przełomie kolejnych sezonów. Mottem całego przedsięwzięcia jest cytat z Franka A. Clarka „Znajdujemy spokój wśród tych, co się z nami zgadzają, ale rozwijamy się pośród tych, którzy mają odmienne poglądy.”

Na przestrzeni 7 lat działania Ligi, dwie szkoły w niej uczestniczące zdobyły tytuł Mistrza Polski Debat Oksfordzkich rozgrywających się w Poznaniu: II LO Tarnów (2013 r.) i III LO Tarnów (2019 r.). Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie. Od dwóch lat miejscem, w którym odbywają się debatanckie pojedynki jest Fundacja Alegoria. Koordynatorem projektu jest Marcin Lewandowski – prezes Fundacji Alegoria.

Więcej na: https://www.facebook.com/tarnowskaliga/ i www.tarnowskaligadebatancka.pl.

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności