Widzisz wartość w tym, co robimy? Wesprzyj nas dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite.

Protest Przeciwko Podziałom

Protest Przeciwko Podziałom

Protest Przeciwko Podziałom


3P - Protest Przeciwko Podziałom - MYŚLI/IDEE


- Protest Przeciwko Podziałom jest dla wszystkich, którzy chcą pomimo różnic nawiązywać wzajemną współpracę i się zjednoczyć. Skończyć z podziałami i nienawiścią. Tylko dzięki zgodzie i dobrym relacjom możemy osiągnąć wiele wspaniałych rzeczy oraz zbudować coś wyjątkowego. Zamiast się kłócić warto zadbać o to co nas łączy i doceniać indywidualność własną oraz innych. Każdy z Nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Możemy wzajemnie się od siebie uczyć i odkrywać nowe horyzonty. Zamiast wzajemnie się krytykować.
- Gabriela Chłopek

- 3P to idea bliska memu sercu. Dlaczego? Bo na codzień widzę wiele podziałów, wiele kłótni. Często z błachych powodów. Często z tego że "moja racja jest racją najmojszą". Dlatego w pełni popieram ideę 3P. Przestańmy w końcu dążyć do waśni, do tego co nas dzieli, znajdźmy raczej to, co nas łączy. Wydawać by się mogło że jest tego mało, ale wydaje nam się to tylko dlatego, że nigdy nie szukaliśmy. Nie szukaliśmy bo nigdy nie posłuchaliśmy apelu Franciszka Pieczki- " Na litość Boską! Ludzie! Lubicie się trochę bardziej! ". Znajdźmy wspólnie to co nas łączy. Wspólnie, damy radę.
- Michał Liguz

- Protest Przeciwko podziałom, czyli idea 3P - akcja społeczna młodych ludzi, która ma na celu zachęcić środowisko młodzieżowe do sprzeciwiania się rozłamywaniami relacji wśród swoich znajomych, przyjaciół, przyjaciółek… Każdy może różnić się swoimi celami/zdaniem/polityką, ale każdy młody człowiek bądź dogadać się i rozmawiać (budować dobrą relację). Protest pomoże młodym zrozumieć ,,każdy jest inny ale zawsze można rozmawiać w dobrych relacjach”. Zburzymy stereotypy i konflikty pomiędzy rówieśnikami, zbudujemy zrozumienie i tolerancję wśród uczniów względem siebie.
- Szymon Baranowski

Dialog zaczyna się tam, gdzie zamiast wykrzykników pojawiają się pytajniki. Stąd idea 3P, która jest o ciekawości: ciekawości drugiej osoby, jej świata, poglądów i racji. Nie o rację ostateczną nam bowiem chodzi, a o relację. :-)

Szukając relacji właśnie, możemy wyjść z okopów swojego świata, swoich przyzwyczajeń, swoich sądów. Wychodząc ze wspomnianych okopów, zwiększamy szansę na spotkanie z drugim człowiekiem.

Organizując Protest Przeciwko Podziałom chcemy w kreatywny sposób zachęcić do myślenia kategoriami dialogu i porozumienia, zamiast krzyku i podziałów.
- Marcin Lewandowski

 

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności