Widzisz wartość w tym, co robimy? Wesprzyj nas dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite.

Pracownia Ikon

Pracownia Ikon

Nasza pracownia powstała w 2018 roku z pragnienia serc. Dzięki Szkole malowania ikon im Świętego Józefa z Wadowic, czyli Barbarze i Krzysztofowi Cudom, pierwsza grupa kursantów spędziła wiele godzin na pilnej nauce tajników powstawania ikony. Wspólne gruntowanie, szlifowanie, szkicowanie, przenoszenie wizerunku, złocenie, malowanie.. Poznawanie pigmentów, pędzli, spoiwa.. Zdziwienie, że można zrobić farbę z wina i żółtka. A pomiędzy chwile wytchnienia przy wykładach o symbolice, korzeniach, kanonie na którym starają opierać się kolejni uczniowie. Był też czas na budowanie relacji. Na zwyczajne wspólne picie herbaty czy kawy oraz uzupełnienie cukrów. Po zakończeniu kursu niemal wszyscy czuliśmy, że to dopiero początek naszej miłości do ikony. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy dalszej nauki. Nasi nauczyciele zawsze podkreślali, że we wspólnocie jest siła. To był początek naszych cyklicznych spotkań. Potem odbył się kolejny kurs. Dołączyli następni pasjonaci ikon opisania. I tak trwamy. Uczymy się. W każdy czwarty piątek miesiąca można nas spotkać na Alegorii pochylonych nad deską i wizerunkiem. Ikona to okno na niebo..

więcej
06 / 2024
07 / 2024
08 / 2024
09 / 2024
10 / 2024
11 / 2024
12 / 2024
01 / 2025
02 / 2025
03 / 2025
04 / 2025
05 / 2025
06 / 2025

Pracownia Ikon


Nasza pracownia powstała w 2018 roku z pragnienia serc. Dzięki Szkole malowania ikon im Świętego Józefa z Wadowic, czyli Barbarze i Krzysztofowi Cudom, pierwsza grupa kursantów spędziła wiele godzin na pilnej nauce tajników powstawania ikony. Wspólne gruntowanie, szlifowanie, szkicowanie, przenoszenie wizerunku, złocenie, malowanie.. Poznawanie pigmentów, pędzli, spoiwa.. Zdziwienie, że można zrobić farbę z wina i żółtka. A pomiędzy chwile wytchnienia przy wykładach o symbolice, korzeniach, kanonie na którym starają opierać się kolejni uczniowie. Był też czas na budowanie relacji. Na zwyczajne wspólne picie herbaty czy kawy oraz uzupełnienie cukrów.
Po zakończeniu kursu niemal wszyscy czuliśmy, że to dopiero początek naszej miłości do ikony. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy dalszej nauki. Nasi nauczyciele zawsze podkreślali, że we wspólnocie jest siła. To był początek naszych cyklicznych spotkań.
Potem odbył się kolejny kurs. Dołączyli następni pasjonaci ikon opisania.
I tak trwamy.
Uczymy się.
W każdy czwarty piątek miesiąca można nas spotkać na Alegorii pochylonych nad deską i wizerunkiem. Ikona to okno na niebo..

Jeśli chcesz do nas dołączyć, skontaktuj się z nami, tel. +48 693305643.

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności