Widzisz wartość w tym, co robimy? Wesprzyj nas dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite.

Pracownia Ikon

Pracownia Ikon

Nasza pracownia powstała w 2018 roku z pragnienia serc. Dzięki Szkole malowania ikon im Świętego Józefa z Wadowic, czyli Barbarze i Krzysztofowi Cudom, pierwsza grupa kursantów spędziła wiele godzin na pilnej nauce tajników powstawania ikony. Wspólne gruntowanie, szlifowanie, szkicowanie, przenoszenie wizerunku, złocenie, malowanie.. Poznawanie pigmentów, pędzli, spoiwa.. Zdziwienie, że można zrobić farbę z wina i żółtka. A pomiędzy chwile wytchnienia przy wykładach o symbolice, korzeniach, kanonie na którym starają opierać się kolejni uczniowie. Był też czas na budowanie relacji. Na zwyczajne wspólne picie herbaty czy kawy oraz uzupełnienie cukrów. Po zakończeniu kursu niemal wszyscy czuliśmy, że to dopiero początek naszej miłości do ikony. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy dalszej nauki. Nasi nauczyciele zawsze podkreślali, że we wspólnocie jest siła. To był początek naszych cyklicznych spotkań. Potem odbył się kolejny kurs. Dołączyli następni pasjonaci ikon opisania. I tak trwamy. Uczymy się. W każdy czwarty piątek miesiąca można nas spotkać na Alegorii pochylonych nad deską i wizerunkiem. Ikona to okno na niebo..

więcej
09 / 2023
10 / 2023
11 / 2023
12 / 2023
01 / 2024
02 / 2024
03 / 2024
04 / 2024
05 / 2024
06 / 2024
07 / 2024
08 / 2024
09 / 2024

Pracownia Ikon


Nasza pracownia powstała w 2018 roku z pragnienia serc. Dzięki Szkole malowania ikon im Świętego Józefa z Wadowic, czyli Barbarze i Krzysztofowi Cudom, pierwsza grupa kursantów spędziła wiele godzin na pilnej nauce tajników powstawania ikony. Wspólne gruntowanie, szlifowanie, szkicowanie, przenoszenie wizerunku, złocenie, malowanie.. Poznawanie pigmentów, pędzli, spoiwa.. Zdziwienie, że można zrobić farbę z wina i żółtka. A pomiędzy chwile wytchnienia przy wykładach o symbolice, korzeniach, kanonie na którym starają opierać się kolejni uczniowie. Był też czas na budowanie relacji. Na zwyczajne wspólne picie herbaty czy kawy oraz uzupełnienie cukrów.
Po zakończeniu kursu niemal wszyscy czuliśmy, że to dopiero początek naszej miłości do ikony. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy dalszej nauki. Nasi nauczyciele zawsze podkreślali, że we wspólnocie jest siła. To był początek naszych cyklicznych spotkań.
Potem odbył się kolejny kurs. Dołączyli następni pasjonaci ikon opisania.
I tak trwamy.
Uczymy się.
W każdy czwarty piątek miesiąca można nas spotkać na Alegorii pochylonych nad deską i wizerunkiem. Ikona to okno na niebo..

Jeśli chcesz do nas dołączyć, skontaktuj się z nami, tel. +48 693305643.

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności