Podcasty
Podcast Mosty zamiast murów... czyli, jak nie dać się uzależnieniom?
Podcast Mosty zamiast murów... czyli, jak nie dać się uzależnieniom?
Zapraszamy do wysłuchania podcastu, w którym naszym rozmówcą jest Łukasz Kołomański - pedagog resocjalizacji, profilaktyk, terapeuta poznawczo - behawioralny.
Podcast został nagrany jako materiał dla uczestników konferencji pt. "Mosty zamiast murów...Jak wspierać siebie, by wesprzeć młodego człowieka?"
Konferencja była jednym z działań w projekcie pt. "VerbZi valor – wartość słowa Psycho–edukacyjny program profilaktyczno-szkoleniowy dla młodzieży
i nauczycieli placówek oświatowych miasta Dębica"
W ramach tego projektu odbyły się też warsztaty dla nauczycieli poświęcone komunikacji empatycznej bazującej na NonViolent Comunnication Marshalla Rosenberga oraz warsztaty
dla uczniów z używania narzędzia debat oksfordzkich jako sposobu na budowanie umiejętności pracy zespołowej, wystąpień publicznych, prowadzenie toku rozumowania itp.
Z podcastu dowiesz się między innymi o tym:
- jakie sygnały z zachowań i schematów rodzinnych mogą wskazywać na potencjalne problemy dziecka?
- co powoduje, że młody człowiek wchodzi na ścieżkę uzależnienia?
- czym jest uzależnienie od środków medialnych i dlaczego tak trudno wyjść z nałogu?
- co powoduje, ze układ nagrody jest kluczowy u nastolatków ?
- jak relacje rodzinne mogą chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniem?
Łukasz Kołomański pedagog resocjalizacji, profilaktyk, terapeuta poznawczo - behawioralny, diagnosta w Miejskim Zespole Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Kielcach, nauczyciel akademicki. Pracuje jako specjalista w Niepublicznej Szkole Podstawowej dla Dzieci ze Spektrum Autyzmu „Szkoła do Sukcesu”. Przedmiotem zainteresowań i podejmowanych badań jest zachowanie dzieci i młodzieży w kontekście neuronauki (neurodydaktyka). Z zamiłowania w wolnych chwilach ( o ile takie są) lubi podróżować, z pasji fotograf. Koneser kawy, dobrej książki i muzyki. Mąż i ojciec trójki dzieci.
Tu możesz posłuchać podcastu