Konferencja „O traumie u ofiar przemocy seksualnej”
Zapraszamy do udziału w konferencji popularnonaukowej poświęconej ofiarom przemocy seksualnej: dzieciom, osobom młodym, a także dorosłym.
Co czują ofiary, jak się zachowują, do jakich zaburzeń dochodzi w wyniku przemocy seksualnej i jakie znaczenie i sens ma ich indywidualny wymiar cierpienia?
Jak można i należy obchodzić się z traumą? Co na ten temat mówią współczesne badania, teoretycy i praktyka?
Konferencja skierowana jest do pracowników socjalnych, psychologów, pedagogów, doradców rodzinnych oraz wszystkich osób, które ten temat interesuje.
Udział w konferencji pozwoli Ci na poszerzenie wiedzy i udoskonalenie swoich kompetencji oraz nawiązanie nowych relacji z osobami działającymi w różnych obszarach pomocowych
lub kształcących się w tym zakresie.
Konferencja - O traumie u ofiar przemocy seksualnej - 24.11.2023 | Warszawa & Online (alegoria.org)
Plan konferencji:
10.00 Rejestracja i kawa
11.00-11.25 rozpoczęcie konferencji z wprowadzeniem
11.25-12.25 Wykład 1 z pytaniami
Wpływ traumy na funkcjonowanie mózgu oraz skutki neurologiczne, jakie niesie doświadczenie traumy związanej z przemocą seksualną w wieku dziecięcym, nastoletnim oraz u osób dorosłych.
prof. Marek Kaczmarzyk
12.30-13.30 Wykład 2 z pytaniami
Jak obchodzić się z traumą? Jakie są współczesne narzędzia, a od czego się odchodzi, jak wygląda proces terapeutyczny? Co na ten temat mówią współczesne badania i praktyki?
Agata Kulczycka
13.30-14.30 Lunch
14.40-15.45 Panel dyskusyjny prezentujący stronę praktyczną pracy z ofiarami przemocy seksualnej i rzeczywistość traumy – dobre i trudne przykłady
15.45 Ewaluacja i przyszłość
16.30 Zakończenie
Biogramy:
prof. Marek Kaczmarzyk
Biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, autor artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia. Specjalista w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania.
Agata Kulczycka
Specjalizuje się w poradnictwie i pomocy psychopedagogicznej oraz psychoterapii integratywnej.
Na co dzień pracuje jako psychoterapeutka z dorosłymi i młodzieżą w Lubsku i Gubinie oraz Fundacji Składak, której jest wiceprezeską. Autorka ebooków dla portalu psychologiadziecka.org oraz współtwórczyni Tandemu Wsparcia, w którym pomaga osobom skrzywdzonym przemocą seksualną.
Projekt sfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.