18:00 - 20:00
Znajdź chwilę na rozmowę ze sobą! Praktyka empatii wobec siebie.
W sytuacji zabiegania, nieporozumień i sytuacji konfliktowych łatwo nam przychodzi formułowanie krytycznych komunikatów w stosunku do siebie lub do innych. A może warto skorzystać z innej drogi?
Zapraszam Cię na cykl 2 warsztatów, w trakcie których zatrzymamy się i przyjrzymy się sobie. Zwrócimy uwagę na rolę jaką pełnią emocje, zwłaszcza te, z którymi nam trudno. Będziemy pracować nad umiejętnością rozpoznawania potrzeb, które motywują nasze działania. Doświadczymy jak empatia wpływa na nas i jakie jest w stanie uwolnić w nas zasoby. I zobaczymy czy z miejsca kontaktu z tym co dla nas ważne, za czym tęsknimy w danym momencie możemy wybrać inną reakcję, służącą bardziej zarówno nam, jak i naszym bliskim czy współpracownikom.
Terminy warsztatów:
cz. 1 27.03.2023 r.,poniedziałek, godz. 18.00 - 20.00
cz. 2 03.04.2023 r., poniedziałek, godz. 18.00 - 20.00
Uczestnicząc w warsztacie będziesz mogła/ mógł:
- poznać założenia Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication) dotyczące empatii,
- praktykować rozpoznawanie uczuć i potrzeb na własnych przykładach,
- zainspirować się do tego, jak dbać o siebie (swoje uczucia i potrzeby) w kontaktach z innymi,
- przećwiczyć umiejętność dostrzegania swojego wkładu i wyrażania sobie uznania,
- poznać narzędzia, które wesprą Cię w dawaniu sobie empatii.
Warsztaty poprowadzi:
Izabela Szczepaniak – Wiecha - trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego. W pracy z ludźmi interesuje ją obszar rozwoju umiejętności interpersonalnych. Wspiera osoby i zespoły w kryzysie. Dba o usłyszenie się osób będących w sytuacji konfliktu i wypracowanie porozumienia korzystnego dla obydwu stron. Ważne jest dla niej promowanie komunikacji opartej na empatii i szacunku, kontakcie z własnymi potrzebami i w dialogu z potrzebami drugiej strony. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, treningi interpersonalne oraz szkolenia dla firm, instytucji i organizacji pozarządowych. Towarzyszy także osobom we wprowadzaniu zmian w ich życie osobiste i zawodowe poprzez spotkania indywidualne.
Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.