Zapraszamy na Festiwal Filmowy Vitae Valor!

więcej na vvfestival.pl

Jak gadać, żeby się dogadać? O (czasem) trudnej  komunikacji nauczyciela z rodzicem
26 listopada 2020

Jak gadać, żeby się dogadać?  O (czasem) trudnej komunikacji nauczyciela z rodzicem


Nauczyciele i Rodzice, czyli szkoła i dom rodzinny to dwa środowiska, które mają duży wpływ (szczególnie w przypadku dzieci młodszych) na rozwój Dziecka, na jego przekonania, postawy, na kształtowanie się poczucia jego własnej wartości.
Zarówno Rodzic, jak i Nauczyciel jest przekonany, że chodzi mu przecież o dobro Dziecka. Dlaczego więc tak się czasem dzieje, że w pewnym momencie stają po dwu stronach barykady? Skąd w ogóle ta barykada? I jaki to nieszczęsny moment to sprawia?
Zakładając dobrą wolę obu stron, stawiamy tezę, że o chodzi tu o komunikację. Tej właśnie komunikacji chcemy poświęcić czas i uwagę. Chcemy się skupić na wartości słowa (Verbi Valor!) w tej relacji. Nie będzie tu miejsca na biadolenie – bo można się na tym zatrzymać i nie zrobić kroku w żadną stronę.

Będzie to czas na podparcie się teorią – aktualną wiedzą psychologiczną oraz dobrymi praktykami, jak wartościowym słowem oraz pomysłowym i uczciwym działaniem budować relację między ważnymi dla Dziecka osobami.

Webinar poprowadzi Agnieszka Bigos – dyplomowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, a z pasji i wykształcenia również matematyk. Propagatorka czynnościowego nauczania matematyki oraz nauki programowania w klasach młodszych. Ciągle poszukuje nowych form, metod i narzędzi w zmieniającej się rzeczywistości edukacyjnej, z zapałem „rozgryza” i wdraża nowoczesne technologie. Z drugiej strony - ceni teatr i muzykę oraz turystykę pieszą, jako dziedziny wyzwalające radość, aktywność i sprzyjające uspołecznieniu  uczniów.

Link do zapisów: https://tiny.pl/727f8

 

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności