Widzisz wartość w tym, co robimy? Wesprzyj nas dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite.

Debaty Tarnowskiej Ligi Debatanckiej


Tarnowska Liga Debatancka  to wydarzenie edukacyjne, związane ze wzmacnianiem świadomości społecznej, aktywności obywatelskiej i budowaniem nowej kultury wypowiedzi wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa. W tym celu używane jest narzędzie debatowania w stylu oksfordzkim. W szkołach uczestniczących w projekcie powołane zostały, obok reprezentacji sportowych, reprezentacje debatanckie. Pojedynkują się między sobą na argumenty, dyskutując na tematy społeczne, gospodarcze, historyczne, kulturalne itp. Walka toczy się o Mistrzostwo Tarnowskiej Ligi Debatanckiej na przełomie kolejnych sezonów. Mottem całego przedsięwzięcia jest cytat z Franka A. Clarka „Znajdujemy spokój wśród tych, co się z nami zgadzają, ale rozwijamy się pośród tych, którzy mają odmienne poglądy.”

Na przestrzeni 7 lat działania Ligi, dwie szkoły w niej uczestniczące zdobyły tytuł Mistrza Polski Debat Oksfordzkich rozgrywających się w Poznaniu: II LO Tarnów (2013 r.) i III LO Tarnów (2019 r.). Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie. Od dwóch lat miejscem, w którym odbywają się debatanckie pojedynki jest Fundacja Alegoria. Koordynatorem projektu jest Marcin Lewandowski – prezes Fundacji Alegoria

Archiwum

Ćwierćfinały Tarnowskiej Ligi Debatanckiej
27 lutego 2020

Ćwierćfinały Tarnowskiej Ligi Debatanckiej

26 i 27 lutego odbyły się ćwierćfinały Tarnowskiej Ligi Debatanckiej.

więcej
Ćwierćfinały Tarnowskiej Ligi Debatanckiej

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności