Pracownia Ikon

Pracownia Ikon

Nasza pracownia powstała w 2018 roku z pragnienia serc. Dzięki Szkole malowania ikon im Świętego Józefa z Wadowic, czyli Barbarze i Krzysztofowi Cudom, pierwsza grupa kursantów spędziła wiele godzin na pilnej nauce tajników powstawania ikony. Wspólne gruntowanie, szlifowanie, szkicowanie, przenoszenie wizerunku, złocenie, malowanie.. Poznawanie pigmentów, pędzli, spoiwa.. Zdziwienie, że można zrobić farbę z wina i żółtka. A pomiędzy chwile wytchnienia przy wykładach o symbolice, korzeniach, kanonie na którym starają opierać się kolejni uczniowie. Był też czas na budowanie relacji. Na zwyczajne wspólne picie herbaty czy kawy oraz uzupełnienie cukrów. Po zakończeniu kursu niemal wszyscy czuliśmy, że to dopiero początek naszej miłości do ikony. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy dalszej nauki. Nasi nauczyciele zawsze podkreślali, że we wspólnocie jest siła. To był początek naszych cyklicznych spotkań. Potem odbył się kolejny kurs. Dołączyli następni pasjonaci ikon opisania. I tak trwamy. Uczymy się. W każdy czwarty piątek miesiąca można nas spotkać na Alegorii pochylonych nad deską i wizerunkiem. Ikona to okno na niebo..

więcej
09 / 2020
10 / 2020
11 / 2020
12 / 2020
01 / 2021
02 / 2021
03 / 2021
04 / 2021
05 / 2021
06 / 2021
07 / 2021
08 / 2021
09 / 2021

Pracownia Ikon


Nasza pracownia powstała w 2018 roku z pragnienia serc. Dzięki Szkole malowania ikon im Świętego Józefa z Wadowic, czyli Barbarze i Krzysztofowi Cudom, pierwsza grupa kursantów spędziła wiele godzin na pilnej nauce tajników powstawania ikony. Wspólne gruntowanie, szlifowanie, szkicowanie, przenoszenie wizerunku, złocenie, malowanie.. Poznawanie pigmentów, pędzli, spoiwa.. Zdziwienie, że można zrobić farbę z wina i żółtka. A pomiędzy chwile wytchnienia przy wykładach o symbolice, korzeniach, kanonie na którym starają opierać się kolejni uczniowie. Był też czas na budowanie relacji. Na zwyczajne wspólne picie herbaty czy kawy oraz uzupełnienie cukrów.
Po zakończeniu kursu niemal wszyscy czuliśmy, że to dopiero początek naszej miłości do ikony. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy dalszej nauki. Nasi nauczyciele zawsze podkreślali, że we wspólnocie jest siła. To był początek naszych cyklicznych spotkań.
Potem odbył się kolejny kurs. Dołączyli następni pasjonaci ikon opisania.
I tak trwamy.
Uczymy się.
W każdy czwarty piątek miesiąca można nas spotkać na Alegorii pochylonych nad deską i wizerunkiem. Ikona to okno na niebo..

Jeśli chcesz do nas dołączyć, skontaktuj się z nami, tel. +48 693305643.

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności